Wyprzedaż! MAGNUM SNAKE 220 SD Zobacz większe

MAGNUM SNAKE 220 SD

U I SNA 220 SD

Nowy produkt

Spawarka inwerterowa MMA Magnum
SNAKE 220 PROFI Soft Digital z wyświetlaczem, miękkim panelem i regulacją TIG Lift

Więcej szczegółów

720,00 zł brutto

Opis

Prąd Spawania 220A
Spawność 60%
Zasilanie 230V/50Hz
Zabezpieczenie Zasilania 25A
Zabezpieczenie obudowy IP21
Napięcie biegu jałowego 59V
Zakres regulacji płynny

Więcej informacji

Urządzenie inwerterowe Snake 220 PROFI Soft Digital jest lekkim, przenośnym, źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali w tym zwykłych, nierdzewnych, żaroodpornych oraz żeliwa. Przeznaczone jest do pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 200A / 60%. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.
Spawarkę można również wykorzystać do spawania metodą TIG za pomocą specjalnego uchwytu TIG z zaworkiem (metoda TIG LIFT ). Zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.

Urządzenia Snake 220 PROFI Soft Digital oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT.


Snake 220 PROFI Soft Digital posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody.
Urządzenie posiada również funkcję HOT START, polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

13 innych produktów w tej samej kategorii: